Wielka Gala Rowerowa

REGULAMIN  WIELKIEJ  GALI  ROWEROWEJ

 7  CZERWCA  2018

 

 1. PRZEJAZD 1 – 4 LATKÓW

Udział mogą wziąć dzieci urodzone w latach 2014 – 2017, ale również i starsze, jeśli jeszcze nie umieją jeździć na rowerku 2 – kołowym i mają rowerek 3 – 4 kołowy.

Zgłoszenia na płycie Rynku od godziny 15.15 do 15.30 w oznakowanym boksie. Każde dziecko otrzyma przy zgłoszeniu „numer startowy 1”, który należy przymocować z przodu na kierownicy przy pomocy otrzymanych zacisków.

Przejazd rozpocznie się o godzinie 15.40 na dystansie około 200 m, to jest od ulicy Siennej do ul. Szewskiej. Przejazd nie jest wyścigiem i miejsca nie mają żadnego znaczenia i nie będą odnotowywane. Przy każdym „rowerzyście” musi iść opiekun, pomagający mu w trudnych chwilach. Rekomendowane są kaski dla dzieci.

Każde dziecko jedzie na wyłączną odpowiedzialność swego opiekuna.

 

 1. PRZEJAZD 5 – 7 LATKÓW

Udział mogą wziąć dzieci urodzone w latach 2011 – 2013.

Zgłoszenia tylko przez opiekunów na płycie Rynku od godziny 15.15 do 15.40 w oznakowanym boksie. Każde dziecko otrzyma przy zgłoszeniu „numer startowy 1”,który należy przymocować z przodu na kierownicy przy pomocy otrzymanych zacisków.

Przejazd rozpocznie się o godzinie 15.50 na dystansie około 700 m to jest na jedno okrążenie Rynku. Przejazd nie jest wyścigiem i miejsca nie mają żadnego znaczenia i nie będą odnotowywane. Przy rowerzystach mogą iść opiekunowie. Kaski są obowiązkowe.

Każde dziecko jedzie na wyłączną odpowiedzialność opiekuna.

 

 1. ZAWODY MŁODZIEŻOWE „O SREBRNY PIERŚCIEŃ KRAKOWA”

Udział mogą wziąć dzieci urodzone w latach 2004 – 2010. Zapisy 15.15 – 15.45.

Zawody odbędą się o godz. 17.00 wg oddzielnego regulaminu.

 

 1. ZAKRĘĆMY KRAKOWSKIM RYNKIEM

Rowerowa Inwazja Mocy będzie demonstracją jedności wszystkich rowerzystów Krakowa, okazją do rowerowego spotkania, wzajemnego poznania się i wspólnej zabawy oraz próbą „zakręcenia krakowskim Rynkiem”.

Udział mogą wziąć wszyscy rowerzyści powyżej 7 lat, którzy zgłoszą się na Rynku w boksie Rowerowej Inwazji Mocy w godzinach 16.00 – 16.15.

Jazda po Rynku rozpocznie się o godzinie 16.20. Obowiązują bezwzględne zasady bezpieczeństwa, a szczególnie:

 1. Absolutnie nie wolno jechać „pod prąd”
 2. Jeździmy powoli i uważnie – nikt z nikim się nie ściga
 3. Wyprzedzamy tylko po zewnętrznej i tylko gdy musimy
 4. W razie konieczności zatrzymania się staramy się opuścić tor jazdy lub stajemy przy

wewnętrznych płotkach

 1. Na żądanie porządkowych musimy natychmiast opuścić tor jazdy, gdy uznają oni, że

stwarzamy niebezpieczeństwo dla innych rowerzystów

 1. Zabrania się jazdy pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających

 

 1. Kaski są obowiązkowe dla wszystkich uczestników by uświadomić im potrzebę

używania ich na co dzień.

Każdy uczestnik bierze udział w imprezie na swoją /opiekuna/ wyłączną odpowiedzialność.

 

 1. WIELKA DEFILADA ROWEROWA

Udział w defiladzie mogą wziąć wszyscy rowerzyści bez względu na wiek. Kaski nie są wymagane. Defilada rozpocznie się o godzinie 16.45 i będzie polegała na zrobieniu honorowej rundy wokół Rynku przez wszystkich uczestników rowerowego święta: dotychczasowych  zwycięzców Kryterium O Złoty Pierścień Krakowa i Małopolskiego Wyścigu Górskiego obecnych na imprezie, honorowych gości, bicyklistów na tradycyjnych bicyklach, kolarskich ekip zawodowych biorących udział w 35.Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa i 56.Małopolskim Wyścigu Górskim, kolarskiej młodzieży i wszystkich sympatyków roweru, którzy będą w Rynku z rowerami.

Zbieramy się na płycie Rynku w rejonie ulicy św. Jana, a uczestnicy „Zakręcenia Krakowskim Rynkiem” zostaną od razu ustawieni pomiędzy płotkami na trasie.